צפון מזרח תאילנד

צפון מזרח תאילנד הוא האזור העני ביותר בתאילנד. האזור מורכב מכפרים עניים וצנועים שמתפרנסים על חקלאות ואורז. חלק זה של תאילנד גובל במדינות לאוס וקמבודיה ולכן הרבה ישראלים ממשיכים לכאן לטיולים בלאוס. המקום הראשי בצפון מזרח תאילנד הוא איסאן ולכן האזור מוכר בשם זה.

נונג-קאי- העיר נמצאת על גדות נהר המקונג וזאת נקודת המעבר ללאוס השכנה דרך חציית גשר הידידות שנבנה על ידי תאילנד, לאוס ואוסטרליה.

פאנום רונג- אזור פאנום רונג מורכב מפארקים רבים ובמיוחד פארק פאנום רונג שנחשב לאחד האתרים היסטוריים, החשובים והיפים של צפון מזרח תאילנד. בחלק זה של תאילנד תוכלו למצוא מונומנטים עתיקים ומיוחדים מתקופת שלטון קמר כולל מקדשים עתיקים ורוחניים.

אובון רצ'אטאני- העיר הגדולה שיותר באזור. אין מבחר פעילויות תיירותיות בעיר אך עדיין שווה לבקר בה בעקבות מספר המקדשים היפים שיש ופסטיבל הנרות השנתי שמושך קהל מקומי רב.

לו-אי- נחשב לאחד המחוזות הטהורים והיפים ביותר. אזור טוב לסייר ולספוג את האווירה הכפרית של תאילנד.

בורי ראם- במחוז ישנם מספר מקדשים קמהריים עתיקים שלא ממש מקבלים הרבה תיירים או מוכרים. באזור יש מספר פסטיבלים ומומלץ את הזמנים ולתכנן הגעה בהתאם.

קון קאהן- למרות היותה עיר הבירה של אחד האזורים העניים האזור צפון מזרח תאילנד, הצליחה לאורך השנים להפוך לעיר משגשגת ומובילה בתחום ההשכלה בעקבות האוניברסיטה שנמצאת בעיר. הצלחת העיר מתבטאת גם בבתי חולים מודרניים, שדה תעופה בינלאומי וגורדי שחקים משוכללים שמתקיימים ליד מבנים עתיקים מלאי היסטוריה משומרים.

פראסאט מואנג טאם (המקדש)- מתחם הסובב קיר גבוה וכולל מיכלים מדורגים מלאים בפרחי לוטוס. קירות המקדש העשויים מאבן חול והמשקופים המגולפים מהווים קונטרה יפה ללבנים המחוספסים של הקירות החיצוניים של המקדש. ביקור במקדש מעניק תחושה של רוגע והערצה ומאוד מחבר לאווירת תאילנד.

רוצים עוד פרטים על המחוזות השונים של תאילנד? תמשיכו לגלוש באתר ותמצאו את כל המידע שיעזור לכם לתכנן את החופשה המושלמת ביותר בלחיצת כפתור.

אודות המחבר

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin