תאילנד – התרופה לדיכאון

פסיכולוגים ופסיכיאטרים יודעים לספר שהדיכאון הפך לאחת הבעיות הנפוצות ביותר בקרב הציבור הרחב. מקובל כיום להפריד בין בעיות של ירידה במצב הרוח לזמן קצר ובין דיכאון קליני שאורך זמן ארוך יחסית. כאשר מדובר בדיכאון קליני, כזה המלווה גם בחרדות ובהסתגרות ואף בבידוד חברתי, רק טיפול פסיכולוגי מקצועי יכול להביא לשינוי עמוק ומהיר יחסית. במקרים אחרים, בהחלט ניתן למצוא פתרונות נוספים כגון טיול לארץ מיוחדת והתנסות באטרקציות מיוחדות.

בשורות הבאות נראה אילו אירועי חיים נפוצים יכולים להביא לדיכאון ולירידה במצב רוח. בנוסף, נראה שיש הרבה מה לעשות לשיפור המצב. נסביר גם כיצד טיול מיוחד ויוצא דופן, לתאילנד למשל, יש השפעה מבורכת, בין אם יוצאים לבד ובין אם יוצאים לטייל עם חברים.

הסיבות לדיכאון הנפוץ

שלא כמו מצבים של דיכאון קליני עמוק, שיכולים לנבוע מסיבות מורכבות ולעיתים אפילו מהפרעה אורגנית שמצריכה טיפול תרופתי, הרוב הגדול של הציבור סובל מפעם לפעם מדיכאון נפוץ מסוג אחר. הדיכאון הנפוץ יכול להשתפר לאחר טיפול פסיכולוגי, אולם לא פעם גם חוויות חדשות יכולות להועיל ולהביא לשינוי מהותי.

הסיבות לדיכאון יכולות להיות מגוונות, החל מחוסר הצלחה בלימודים או עייפות מצטברת, דרך סיום של מערכת זוגית או גירושין וכלה בפיטורין מעבודה. מובן שיש גם סיבות נוספות שיכולות להילקח בחשבון במקרי דיכאון כגון אובדן קרוב משפחה, מחלה, תאונה ועוד. לעיתים קרובות, הדיכאון פורץ בשל שילוב של כמה אירועים ביחד.

רה סטארט לנפש

כאשר יש בעיות במחשב, ניתן לא פעם לפתור את הבעיה גם בלא להזדקק לטכנאי מחשבים. פעולה פשוטה של אתחול (רה סטארט) יכולה לפתור הרבה מאוד צרות. במקרים אחרים אפשר להוסיף גם ניקוי וירוסים או פירמוט, ואין צורך ביותר מכך כדי להשיב את המצב לקדמותו.

גם במקרה של דיכאון נפוץ ניתן בהחלט לעשות אתחול מחדש למצב הנפשי באמצעות שינוי חווייתי. דרך מצוינת לשם כך היא בחירה באתר טיולים אקזוטי כגון תאילנד. הביקור באיים הקסומים, המראות המיוחדים של מקדשים יוצאי הדופן, השווקים הריחניים, הפילים וכל אותם מראות וריגושים מאפשרים להשתחרר ממועקות שונות ולהחזיר לנפש את האיזון שהיא זקוקה לו.

לבד או ביחד

נסיעה לתאילנד, לצאנג מאי, לקופיפי, לפוקט או לכל מקום אחר במדינה המיוחדת יכולה להיות במסגרת קבוצתית או לבד. בדיוק כפי שסיוע של טיפול פסיכולוגי יכול להיות בצורה של אחד על אחד או בצורה של טיפול קבוצתי, לכל אחד יתאים פתרון אחר.

יש שמעדיפים לנקות את הראש בגפם, ואילו אחרים מעדיפים לטייל ולהתרגע בקבוצה. כדאי לחשוב היטב מהי הדרך האישית שתאפשר למלא את המצברים הרגשיים בצורה הטובה ולצאת לדרך. בנוסף, כדאי לחשוב מה עדיף לכל אחד – נופש פעיל ואקטיבי או רגוע על החוף. בתאילנד – יש הכל מהכל!

אודות המחבר

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin