טיול למזרח או טיול לדרום אמריקה?

עם סיום הצבא, החיילים המשוחררים נמצאים בצומת דרכים שבה הם צריכים להחליט לאן פניהם מועדות. חלק מהמשוחררים מחליטים ללמוד, חלק מחליט לעבוד וחלק מחליט לעשות טיול לחו"ל. לאלו שהתמזל מזלם והם טסים לחו"ל בדרך כלל עומדת מולם השאלה האם לטייל במזרח או לטייל בדרום אמריקה.

טיול למזרח או טיול לדרום אמריקה זו השאלה. רבים המעוניינים לטייל בחו"ל יעדיפו לטייל בדרום אמריקה או במזרח. יעדים אלו פופולריים מאד על רוב האוכלוסייה בישראל ובעיקר על ידי קהל הצעירים, הסטודנטים והחיילים המשוחררים. לאיזה יעד עדיף לטייל? במאמר זה אנסה להראות את ההבדלים בין היעדים ואולי אצליח לפשט את הדברים מעט.

טיול לדרום אמריקה

דרום אמריקה הוא יעד פופולרי מאד עבור קהל רחב מאד של ישראלים. בכל ימות השנה ניתן לראות תיירים עולים ומטיילים בדרום אמריקה. דרום אמריקה הוא יעד שמאפשר טיולים בכל הסוגים החל מטיולי אקסטרים, טיולים מאורגנים בדרום אמריקה, טיולים עצמאיים, טיולים רומנטיים ועוד. דרום אמריקה מאופיינת בקצב הלטיני המעורר שמחה, חופים עוצרי נשימה, כפרים ציורים, תרבות עשירה ועתיקה ועוד. כל אלו יחד מצליחים לעודד עוד ועוד תיירים להגיע ולטייל בה. היעדים המרכזיים בדרום אמריקה הם ברזיל, קובה, ארגנטינה, צ'ילה, פרו קולומביה ועוד.

טיול במזרח

המזרח גם הוא יעד פופולרי מאד על הישראלים ובכלל על תיירים בכל העולם. קהל המגיע למזרח הוא קהל בכל הגילאים ובכל הסוגים החלק מצעירים, מבוגרים, משפחות, קבוצות מאורגנות ועוד. המזרח הוא יעד המאפשר מגוון גדול של טיולים החל מטיולי טרקים בג'ונגלים, טיולי ג'יפים, טיולי משפחות וכדומה. היעדים הפופולריים ביותר במזרח הם תאילנד, נפאל והודו. טיול במזרח בדרך כלל עורך תקופה ארוכה של לפחות חודש.

ההבדלים

ניתן לראות ששני היעדים שונים מאד אחד מהשני בעוד שאמריקה הדרומית מאופיינת בקצב לטיני, שמחה, ריקודים וקצב מהיר. המזרח ידוע בקצב האיטי שלו, האמרה המאפיינת את המזרח היא "למזרח יש זמן משלו"  או "שאנטי שאנטי". מבחינת האטרקציות ביעדים ניתן להגיד שהן פחות או יותר אותו דבר. בשני היעדים תוכלו למצוא טרקים בהרים וג'ונגלים, חופים עוצרי נשימה, אוכלוסיה חמה וכדומה. ההבדל העיקרי הוא באופי של המקום המזרח מאופיין כמקום כפרי ושבטי בעוד שמנגד דרום אמריקה נחשבת לכפרים טיפה יותר מפותחים ועיירות קטנות.  הבדל נוסף הוא שבדרום אמריקה ניתן למצוא יותר חופים ואזורים טרופים ואילו במזרח טיפה פחות, המזרח ידוע בזכות ההרים הגבוהים שלו.

אודות המחבר

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin