כל מה שצריך לדעת לפני טיסה לתאילנד

לא לחינם רבים מגדירים את תאילנד בתור גן עדן עלי אדמות. חופים נפלאים, מסיבות נהדרות, תושבים ידידותיים ומחירים מצחיקים הופכים את תאילנד ואת האיים ליעדים תיירותיים מבוקשים. בין הנוסעים ניתן למצוא צעירים רבים אך כיום לא כל כך נדיר למצוא גם משפחות עם ילדים ואפילו פנסיונרים שרוצים לראות עולם. מכיוון שתאילנד נחשבת ליעד מרוחק ואקזוטי למדי, לא כדאי לעלות על הטיסה לפני שעורכים את ההכנות המתאימות שכוללות כמובן גם את החיסונים המתאימים.

לפעמים צריך ויזה

לפני שנדבר על פעולות ההכנה הבריאותיות המתאימות, נספר שאת היוצאים לתאילנד ניתן לחלק לשני סוגים עיקריים – אלה שיוצאים לתקופה קצרה ואחרים שיוצאים על מנת לבלות שם תקופה ארוכה.

  • ללא ויזה – תיירים שמתכוונים לבלות במקום למשך תקופה של פחות מחודש לא זקוקים להסדיר קבלה של ויזה לפני היציאה.
  • עם ויזה – במידה והנסיעה המתוכננת אמורה להיות ארוכה יותר, מומלץ לדאוג מראש לויזה מאימה. הגשת הבקשה נעשית על ידי פניה לשגרירות תאילנד בישראל. בפניה לשגירות לא לשכוח להגיע עם דרכון בתוקף ותמונות פספורט.

שיהיה לבריאות

לקראת כל יציאה לטיול בחו"ל ובפרט לפני יציאה ליעדים אקזוטיים כדוגמת תאילנד, חשוב מאוד לעשות פעולות של הכנה רפואית. בין הדברים החשובים ביותר נמצאים, כמובן, מרפאת מטיילים וקבלת חיסונים מתאימים אבל גם הרבה יותר מכך. בין הפעולות המומלצות ניתן להזכיר:

  • תיק עזרה ראשונה – במיוחד למטיילים המתכננים טיולים רגליים ממושכים אך לא רק להם, מומלץ להכין מראש תיק ובו תרופות ואביזרי עזרה ראשונה.
  • תרופות – מטיילים שסובלים מבעיות רפואיות ידועות או ממחלות כרוניות יצטיידו בתרופות מתאימות בכמות מספקת.
  • בדיקות טרום נסיעה – במידה ומדובר בנסיעה ארוכה, ובמידה והנוסעים שייכים לקבוצת סיכון, מומלץ לעבור בדיקות רפואיות מקיפות.
  • חיסונים –  אסור לוותר על ההתחסנות שתגן מפני מחלות מקומיות ותמנע סיכונים מיותרים ועוגמת נפש. בין החיסונים המקובלים ניתן להזכיר את החיסון מפני צהבת מטיפוס A, חיסון מפני מחלת הטיפוס וצהבת מסוג B. לגבי חיסונים נוספים, חשוב לקבל ייעוץ מקיף במרפאת המטיילים, שם מתייחסים בין היתר למשך הטיול וליעד המדויק.

מדוע אסור לוותר על חיסונים

באופן מפתיע, לא מעט מטיילים ונופשים היוצאים לחו"ל ובמיוחד אלה שיוצאים לתקופות קצרות נוטים לזלזל בחשיבות ההתחסנות. יתכן שמאחורי התופעה הזאת עומדת הגישה הישראלית הרווחת של "יהיה בסדר" ויתכן שמדובר בתחושה המטעה של "לי זה לא יקרה" אך לא הסיבה היא החשובה. מה שחשוב הוא להבין את ההשלכות החמורות של גישה זו.

לפני היציאה לתאילנד חשוב לזכור שמחלות רבות שאינן נפוצות או מוכרות בישראל, עדיין קימות שם. בנוסף, חשוב לזכור שכאשר מדובר על טיולים רגליים עולים גם הסיכויים לפציעות, לזיהומים ולתחלואה משנית. לכן, כדי לסכם, כחלק מסידורי הנסיעה חשוב מאוד לבקר במרפאת המטיילים ולהתחסן – ליתר ביטחון.

אודות המחבר

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin