דוכני מזון בתאילנד

בישראל מגוון דוכני המזון יחסית מוגבל. ניתן למצוא עגלות בורקסים או מאפים, עגלות בייגלה בצמתים ובקניונים אפשר למצוא עגלות קפה, עגלות מתוקים ועוד. ישראלי המעוניין לאכול משהו מהיר יבחר לרוב בבר מעוצב הכולל מזגן ושירות חינני על ידי צוות מלצרים, במסעדה מזרחית כדי לנגב חומוס מהיר או לחלופין יבחר בדוכן פלאפל או שווארמה. לעומת זאת בתאילנד נדמה כי כולם אוכלים ברחוב. בכל פינה יש דוכני רחוב וכאשר הולכים ברחוב בלוטות הטעם והריח אינן מפסיקות לעבוד.
אין רחוב שלא עולים ממנו ניחוחות מאכלים שונים, וכמעט בכל רחוב ניתן לקנות איזה פרי אקזוטי המושחל על קיסמי עץ שמפיק טעם גן עדן בפה. הרחוב בתאילנד הוא גן עדן קולינרי וישראלים המגיעים לתאילנד בפעם הראשונה מתמכרים בקלות לדוכני המזון המרהיבים והטעימים.

חיים סביב האוכל
להבדיל מהצרפתים אשר הפכו את נושא הבישול והמטבח ליצירת אמנות בתאילנד נוהגים פשוט לאכול ולא לדבר בשפה גבוהה על עיצוב, טעמים, צורות בישול וכד'. המטבח התאילנדי מוצג לעיני כל, הכול בחוץ, הכול טרי, הכול מוגש ישר לצלחת, לקרטון, לשקית או לכל כלי אחר ממנו ניתן לאכול. ישראלים משווים את דוכני המזון לדוכני המזון האסתטיים שבישראל ולעתים מפחדים לנסות ולטעום אוכל מדוכנים ברחוב. הם מפחדים ממחלות, מקלקול קיבה ווירוסים אך יש לזכור כי תחלופת האוכל הרבה גורמת למזון בדוכנים התאילנדים להיות טריים כל הזמן. מי שהפחד משתק אותו להתנסות במטבח ייחודי זה תמיד יכול לבחור דוכני מזון עמוסי פירות או דוכנים המציעים אוכל מערבי.

מה לאכול
לא ניתן לנסות את כל סוגי דוכני המזון בביקור אחד. גם לא בשניים. מי שעוקב אחרי הרוכלים מגלה כי דוכני המזון מתחלפים לפי שעות היממה. בבוקר יציעו הדוכנים מעדני בוקר, בצהריים יהפוך תפריט העגלות למורכב יותר ויציע גריל, אטריות, אורז ועוד, בערב ניתן למצוא עגלות חדשות שצצו משום מקום ויציעו מתוקים. בשווקים הגדולים יעמדו דוכני המזון זה לצד זה בצפיפות רבה ומרוב שפע והיצע קשה להחליט ולבחור. כדאי לנסות את הגריל התאילנדי שמציע נפנוף ברמה אחרת. התאילנדים מוסיפים צ'ילי ורטבים אחרים שלא מוכרים בישראל והבשר מקבל טעמים חדשים ומפתיעים. כדאי פשוט לנסות כמה שיותר ולא לוותר על דוכני הפירות, דוכני הגלידה ודוכני השייקים המפורסמים.

לעמוד, לשבת או לקחת הביתה
דוכני מזון בתאילנד אינם דוכני מזון להם אנו רגילים באירועים בישראל בהם ניגשים לדוכן ומקבלים מנה לפי בקשה או אוכל מוכן ולאחר מכן ניתן לקבל מתנת מגנטים לאירועים מדוכן האטרקציות שבאירוע. בתאילנד יש דוכנים בהם נהוג לעמוד ולאכול כמו למשל בדוכני חטיפים. דוכנים המוכרים אטריות יציעו מקומות ישיבה סביב שולחנות ישנים וכיסאות מרוטים ואפילו עגלות תינוק להורים מרובי ילדים. לחלופין ניתן לקחת את האוכל ואז מקבלים אותו ארוז בשקית ניילון פשוטה.

אודות המחבר

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin