חגים ומועדים בתאילנד

מיליוני תיירים, מכל העולם אומנם מגיעים מידי שנה לתאילנד, על מנת ליהנות מאינספור פינוקים ואטרקציות זולות, המספקים את הנופש המושלם. אך באותה הזדמנות, הם מתכננים שהנופש יתקיים באחד מהחגים הדתיים או האזרחיים במדינה, על מנת ליהנות מהחגיגות הייחודיות שמאפיינות כל חג.

החגים הדתיים של תאילנד
אם אתם מתעדים להגיע לתאילנד, לכבוד אחד מהחגים הדתיים, כדאי שתיקחו בחשבון שהם לרוב נחגגים על פי חישוב הזמנים של הירח ולא על פי החודשים הרגילים, לכן אם אתם רוצים ליהנות מחגיגותיו של חג דתי ספציפי, רצוי שתערכו תחקיר מעמיק לפני רכישת כרטיסי הטיסה, בדיוק כמו שאתם עושים לפני הרשמה עבור לימודי שייט. במהלכו תבררו מתי עורכים את החג, אחרת יש סיכוי גדול שתפספסו את מועד החגיגות.

בתאילנד, ישנה אוכלוסיה גדולה של סינים, במהלך חודש ינואר או פברואר, תוכלו ליהנות מחגיגות ראש השנה הסיני. הנחגגות לרוב באזורי צ'יינה אטון, המהווים את מחוזות הסינים בתאילנד. בראש השנה הסיני, תוכלו ליהנות ממראה תהלוכות בהם מופיעים הסינים, עם תלבושות סיניות מסורתיות. במהלך החודש השלישי, לפי ספירת החודשים התאילנדים, נחגג חג המאהה פוג'ה, בתאילנד. החג למעשה מסמל את היום בו התגלה בודהה על ידי תלמידיו הראשונים. במהלך החג, תוכלו ליהנות מהפרחת יונים, הדלקת קטורות ועוד שלל תהלוכות וחגיגות. חג הקראטונג, שנערך לכבוד עונת המעבר שמציינת את סוף המונסונים ותחילת הגשם, נערך במהלך חודש נובמבר, בזמן הירח המלא, בו תוכלו ליהנות ממראות של זיקוקים וסירות מלאות בנרות.

החגים האזרחיים והממלכתיים של תאילנד
בתחילת השנה החדשה, שנערכת מידי סוף חודש דצמבר ותחילת חודש ינואר, חוגגים גם בתאילנד את פתיחת השנה החדשה. מומלץ להגיע לתאילנד במהלך החגיגות של תחילת השנה החדשה, משום שבהלכם כל הארץ מלאה בפסטיבלים ומסיבות עד אור הבוקר. אם תהיו באותו זמן באזור צ'אנג מיי, שנמצאת בצפון תאילנד, תוכלו ליהנות בסביבות חודש ינואר גם מחג המטריות. חודש לאחר מכאן, נחגג חג לא פחות ייחודי באזור צ'אנג מיי והוא חג הפרחים.

חג הפרחים נערך בחודש פברואר, בו תוכלו ליהנות ממראה של מצעדים הכוללים בתוכם, בובות הלקוחות מדמויות מאגדות ואנימציות ענקיות, מכוניות, קטנועים וטוקטוקים מצופים בפרחים. בניהם תוכלו למצוא פרחים, שעדיין לא נתקלתם בהם בארץ. אם תשהו בחודש מרץ בבנגקוק או פיצבורי, תוכלו ליהנות מחג העפיפונים. חג מיוחד במינו, בו תוכלו לראות עפיפונים צבעוניים בגדלים וצורות שונות, מרחפים בשמיי העיר. בחודש אפריל, תוכלו ליהנות מחג המים בתאילנד, שמהווה בעצם את ראש השנה התאילנדי. אם אתם מבלים בתאילנד במהלך אוגוסט, תוכלו ליהנות מחגיגת יום האם ויום הולדתה של המלכה, שנערך באותו יום. בו תוכלו ליהנות ממראה של שרשראות של מנורות צבעוניות, הדלוקות בכל מקום במדינה.

בחודש דצמבר, תורו של המלך לחגוג את יום הולדתו, במהלך החגיגות כל התאילנדים לובשים חולצות צהובות, המסמלות את הצבע האהוב על המלך. החגים האזרחיים בשונה, מהחגים הדתיים, תמיד נערכים בזמן קבוע מראש מידי שנה. החגיגות שנערכות במהלך החגים השונים בתאילנד, לא משנה אם מדובר בחג לאומי או דתי, מאפשרות לנו להזדמנות ליהנות מחוויה בלתי נשכחת, שלרוב תשכיח מאיתנו גם את המטלות היומיומיות, הנוגעות לחיפוש דרושים הייטק, פסיכומטרי, השגת יעדים מטורפים בעבודה ועוד.

אודות המחבר

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin