דברים שכדאי להיזהר מהם בתאילנד!

תאילנד היא אחד מאתרי התיירות העמוסים והפופולאריים ביותר בעולם, בגלל הנופים האקזוטיים, שלל האטרקציות, המסאז'ים וכמובן המחירים המצחיקים. אלפי ישראלים נוהגים לנפוש בתאילנד מדי שנה, במהלכה הם נחשפים לשלל סכנות ותרמיות שחשוב שתיקחו אותם לתשומת לבכם.

מזון, שתייה ויתושים
תאילנד היא לא המדינה הכי סניטארית בעולם לכן חשוב לגשת ולהתחסן בשלל חיסונים כמו טטנוס, צהבת A , צהבת B, שפעת, מלריה וחצבת, לפני שאנחנו עומדים לטוס לתאילנד. כמובן שלפני ביצוע חיסונים, חשוב להתייעץ עם רופא המשפחה אילו חיסונים כדאי לנו לבצע לקראת הטיסה לתאילנד. מלבד החיסונים חשוב שנדע לשמור על עצמנו במגוון היבטים בטיול על מנת להימנע ממחלות, צורך בבדיקת קולונוסקופיה, אשפוזים ועוד שלל פגיעות ומצבים אחרים שיכולים לקלקל לנו את הטיול בתאילנד. אחד הדברים הכי חשובים במהלך הטיול, הוא להימנע מלאכול במקומות שנראים לכם חשודים בתור מזוהמים. קלקולי קיבה מאוד נפוצים אצל תיירים, שלא בדקו מה שהם אוכלים ולרוב הדבר השביט אותם למשך כמה ימים.

כדאי שתערכו תחקיר לגבי המסעדות באזור, על מנת לקבל את האינדיקציה למסעדה הכי סטרילית. תמנעו מלאכול בדוכני רחוב שנראה כאילו תחלופת האוכל לא גדולה מספיק, במיוחד עם מדובר בבשר ואתם רואים זבובים חגים מעל. בשום אופן על תשתו את המים מהברז או מיץ עם קרח בגלל שהמים מזוהמים. תשתו אך ורק מבקבוק ורצוי לבדוק אם הבקבוק סגור היטב, כדי לוודא שלא מחזרו את השתייה. הסכנה מפני מלריה, היא אמיתית ולכן רצוי שתתמרחו במשחות מקומיות נגד יתושים, גם בשעות הבוקר במיוחד כאשר אתם מטיילים בצפון תאילנד או באיים. בסך הכול אם אתם מקפידים ללכת על פי ההמלצות הללו, סביר להניח שתצלחו את הטיול ללא פגע ובהנאה מלאה.

רמאים, כייסים ונהגי מוניות
כמו בכל מקום בעולם, גם בתאילנד התיירים חשופים לשלל רמאויות, ניצול וגניבות לכן חשוב לשים לב ולפקוח ארבע עיניים בכל מקום. הרמאות הכי נפוצה בתאילנד היא של נהגי המוניות והטקטוקים, הרבה פעמים הם לא מפעילים את המונה, גובים מימכם מחיר כפול ולוקחים אתכם לחנויות תכשיטים שם אתם מרגישים מאוימים מספיק כדי לרכוש אותם גם אם לא חשקתם בהם בכלל. בנוסף לכך אם תלכו לבקר בארמון המלך, יכול להיות שתתקלו בנהג טוקטוק שיגיד לכם שהמקום סגור היום ויציע לכם במקום סיור ברחבי תאילנד במחיר מציעה.

בשום אופן אל תתפתו להצעה, משום שמדובר במקרה מרמה נפוץ וארמון המלך ברוב המקרים פתוח. כאשר אתם הולכים לטייל בשווקים העמוסים, במיוחד בשוק סוף השובע הענק בו מבלים אלפי אנשים, כדאי שתשאירו את הדרכון, כרטיסי הטיסה ועוד שלל מסמכים חשובים בכספת שבמלון, משום שמקרי כייסות נפוצים מאוד באותם שווקים. הכייסים בתאילנד בעלי חשיבה יצירתית וצפיפות האנשים בשווקים, הופך את משימת הכיוס לקלה במיוחד. לכן רצוי להצטייד בכיסים חבויים ופאוצ'ים, על מנת להימנע מכיוס וגניבות. קיימים עוד שלל מקרים של רמאויות, חשוב מאוד לא לסמוך על אף אחד ולבחון הכול בזכוכית מגדלת, במיוחד את האותיות הקטנות.

אודות המחבר

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin