מסעדות בתאילנד

מסעדות בתאילנד – כשאקזוטיקה וטעם נפגשים

בהגיעכם לתאילנד אחרי טיסה ארוכה, לפחות לגבי דבר אחד אתם יכולים להיות בטוחים – אתם צפויים לחוויה קולינארית מעניינת וטעימה במיוחד, ושפע מסעדות בתאילנד יעסיק אתכם עד-דלא-ידע. אין ספק, כי המהפך שעברה תאילנד בתחום התיירות פתח אותה משמעותית גם לטעמים חדשים ולגלובליזציה, במסגרתה אפשר למצוא רשתות מזון מוכרות מהעולם לצד מסעדות בתאילנד מסורתיות. כך אפשר לשוטט בתאילנד, ולמצוא המבורגר וצ'יפס לצד מסעדה המגישה חומוס, אוכל איטלקי לצד מסעדה יפנית המגישה סושי – בסופו של דבר אתם התיירים תוכלו לבחור מה תרצו לאכול ובאילו מסעדות מומלצות בתאילנד תרצו לבקר (אם מתעורר לכם התאבון, הכנסו לבדוק מסעדות מומלצות בארץ).

מאפייני מסעדות בתאילנד

מסעדות בתאילנד מגישות אוכל חריף ומיוחד, כך שאם אתם רגישים לטעם החריף, כדאי שתבקשו להימנע ממנו (אם כי לא תמיד ישמעו לבקשתכם). מחירי המזון המוגש בתוך מסעדות בתאילנד משתנה מאוד בין המסעדות השונות ומותאם למקום בו אתם נמצאים, אולם בהשוואה למחירי מסעדות בארץ אתם צפויים להפתעה נעימה.

במרבית מסעדות בתאילנד מרכיבים הסועדים בעצמם את המנות, כלומר – בוחרים בעצמם את סוג הבשר, בוחרים אילו תוספות להוסיף לו וצופים במנה בעת הכנתה (לרוב בהקפצה בווק גדול). אם אינכם יודעים מה המנה כוללת, אל תהססו לשאול את המלצרים העובדים בתוך מסעדות בתאילנד – מדובר בבקשה מוכרת ולגיטימית.

אחד הטרנדים הנפוצים הוא הקרנת סרטים בתוך מסעדות בתאילנד, כך שבזמן האוכל תוכלו לראות סרטים חדשים שיצאו לא מזמן אל האקרנים. עם זאת, בתוך מסעדות בתאילנד רצוי שלא לבקש קפה – מדובר בנוזל דלוח שאינו טעים, ובוודאי אינו דומה לקפה הישראלי המוכר. הסיבה היא כי התאילנדים אינם שותים קפה, ולפיכך גם אינם יודעים כיצד להכינו… אם בכל זאת אתם נדרשים לכוס קפה אחת לפחות ביום, תוכלו למצוא אותן בשפע מסעדות בתאילנד המבוססות על אוכל מערבי או ברשתות מזון מערביות.

מאכלים נפוצים המוגשים כחלק מתפריטן של מסעדות בתאילנד

  1. אחת המנות המוכרות ביותר המוגשות במסגרת מסעדות בתאילנד הן אטריות, או בשמן המוכר יותר – נודלס. אלה נמכרים הן במסעדות והן בדוכני רחוב, המציעים לשלב אטריות עם ירקות, ביצים ובוטנים.
  2. אם תטיילו בכפרים מרוחקים יותר, הרי שבמקומות אלה מגישים מסעדות בתאילנד בעיקר אורז, המוכר פה בגרסה דביקה יותר מזו הישראלית (כלומר, אורז דביק ולא "אחד אחד"). התאילנדים אוכלים "סטיקי רייס" מבוקר ועד ערב, וסביר כי גם אתם תתמכרו למנה הזו במהירות.
  3. מעט מאוד מסעדות בתאילנד מגישות קינוחים, ואם כבר הרי שמדובר בקינוחים בריאים יותר ומתוקים פחות. מסעדות בתאילנד מגישות לדוגמא פנקייקים עדינים במתיקותם, גלידות תירס (טעימות מאוד) וכמובן – בננה לוטי המוכרת והדומה לקרפ ובתוכו בננות.

מסעדות בתאילנד ונושאי תברואה

הסועדים בתוך מסעדות בתאילנד חשופים פחות למחלות וזיהומים כפי שעלול לקרות במקומות אחרים במזרח. הסיבה? תאילנד היא מדינה מתויירת מאוד שהפכה בשנים האחרונות למערבית יותר, לפיכך שומרת יותר על סטנדרטיים מערביים גם בתחום התזונה והמאכלים המוגשים בתוך מסעדות בתאילנד.

על כל מסעדות בתאילנד ישנו פיקוח של משרד הבריאות התאילנדי, כך שהאוכל המוגש בהן הוא טרי וטוב.

מסעדות בתאילנד כשרות – האם קיימת חיה כזו?

מרבית האוכל התאילנדי כמובן אינו כשר, אולם אפשר בהחלט למצוא מסעדות בתאילנד השומרות על כשרות במיוחד בערים הגדולות באזור של בית חב"ד. עם זאת, הבשר המרכזי המוגש בתוך מסעדות בתאילנד הוא חזיר, כך שאם אתם שומרי כשרות למדו לשאול "Mai Mo", על מנת לדעת מה אתם אוכלים בדיוק. שומרי כשרות יכולים לאכול בשר בקר המוגש במסגרת מסעדות בתאילנד, אולם הוא שונה בטעמו מהבשר המוכר, ולמען האמת – בדרך כלל טעים פחות.

Videos, Slideshows and Podcasts by Cincopa Wordpress Plugin